Klamry na wrastające paznokcie.

Klamry na wrastające paznokcie.

Gdy odczuwamy bol podczas noszenia obuwia a z czasem gdy nawet chodzimy na boso może to oznaczać, że zaczyna nam wrastać paznokieć. Ból jest tak niewyobrażalnie duży, że powoduje ogromny dyskomfort i nie można ani na chwilę o nim zapomnieć. Gdy paznokieć zaczyna wrastać jego skutkiem jest zazwyczaj zakażenie. Zarazki dostają się do wału paznokciowego przez co jest duża łatwość na zakażenie rany.

Nie czekajmy zatem na rozwój infekcji, powinniśmy się jak najszybciej udać po pomoc do specjalisty, który założy klamry na wrastające paznokcie. Nie jest to zabieg inwazyjny może przynieść wyczekiwane skutki leczenia w szybszym czasie oraz pozwoli pozbyć się bólu. Ponieważ podczas gdy chodzimy, a ból wrastającego paznokcia powoduje ból oraz dyskomfort zazwyczaj stawiamy stopę w inny sposób nie będąc tego świadomymi. Chcemy w ten sposób chociaż z małym stopniu odciążyć palec który boli. To może doprowadzić do bólu stawów, a nawet powstania nieprawidłowości ortopedycznych w obrębie stopy, kostki, kolana, a nawet stawu biodrowego.

Pomocy w przypadku wrastającego paznokcia należy szukać w sprawdzonym, certyfikowanym gabinecie podologicznym. Zakładanie klamry na wrastające paznokcie. Specjalista zrobi zabieg w sterylnych warunkach i jest on skuteczny i bezbolesny. Teraz już bardzo rzadko stosuje się dawne metody leczenia, takie jak wycinanie lub chirurgiczne zrywanie całego paznokcia.

Klamry na wrastające paznokcie– to nowoczesny sposób na takie dolegliwości. Zabieg ten trwa krótko i nie jest bolesny. Koszt to około 120zł. Zwykle stosuje się klamry metalowe, drutowe oraz plastikowo-druciane. Nakleja się je na zewnętrzną warstwę paznokcia lub mocuje haczykiem. Specjalista podolog dopasowuje klamrę do naszych potrzeb, dobiera on odpowiedni rodzaj sił fizycznych, które będą działały na paznokieć. W ten sposób załozona klamra przynosi  ulgę jak również koryguje kierunek, w którym rośnie paznokieć i sprawia, że przestaje wrzynać się w skórę.
Stosowany kiedyś powszechnie zabieg chirurgiczny polegał na zerwaniu całej płytki paznokcia. Spodziewano się, że nowa płytka będzie rosnąć prawidłowo. Niestety, zabieg jest niezmiernie bolesny, rekonwalescencja należy do bardzo nieprzyjemnych, a odrastający paznokieć nierzadko ulega sporym deformacjom. Czasem zabieg ten powoduje też uszkodzenie macierzy paznokcia, przez co jego odrastanie jest bardzo powolne, a nowy paznokieć – słaby. Dlatego warto postawić na nowoczesne metody leczenia wrastającego paznokcia.

Jeszcze do dzisiaj można jeszcze spotkać się z zaleceniem wykonania chirurgicznego zrywania paznokcia – lepiej jednak najpierw skonsultować się z doświadczonym podologiem. W większości przypadków okazuje się, że dobrze dobrane i założone klamry na paznokcie rozwiązują sprawę, oszczędzając pacjentowi cierpienia. Dbajmy zatem o nasze stopy. Sprawdzajmy, gdy zauważymy niepokojące zmiany oraz udajmy się z wizyta do wyspecjalizowanego gabinetu w celu konsultacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *