Odciski na stopach dziecka – jak sobie z tym poradzić?

Odciski na stopach dziecka – jak sobie z tym poradzić?

Zauważyłaś, że Twoje dziecko ma na stopach odciski? A może to maluch się skarży, że bolą go stopy i nie wiesz, co jest tego przyczyną? To mogą być odciski! Nie lekceważ tego, gdyż odciski mogą powodować dolegliwości bólowe oraz dyskomfort nawet przy wykonywaniu podstawowych ruchów.

Odciski na stopach – skąd się biorą?

Skąd właściwie biorą się odciski? Zastanawialiście się nad tym? Odciski na stopach mogą być następstwem różnego typu czynników. Czasami świadczą o tym, że maluch zmaga się z innymi schorzenia. Jednak najczęściej mamy do czynienia z odciskami, które powstają na skutek źle dobranego obuwia. Tak, dobrze czytasz. Źle dobrane obuwie może sprawić, że Twoje dziecko będzie cierpiało i odczuwało dyskomfort. Przede wszystkim mowa tutaj o niewygodnych butach, takich o wąskich noskach. Zarówno za duże, jak i za małe buty też sprawią, że u dziecka pojawią się odciski. Dlatego tak ważne jest, by zawsze zwracać większą uwagę przy wyborze obuwia. Powinno być ono wygodne i odpowiednio dobrane do wielkości stopy.

Odciski na stopach malucha – co robić?

Co właściwie powinniśmy robić, gdy zauważymy, że na stopach dziecka są odciski? Pomysłów znajdzie się całkiem sporo. Nasze babcie zaleciłyby moczenie stóp w roztworze z ciepłej wody z solą, jak również regularne zażywanie ciepłych kąpieli i robienie okładów z kamfory, czy kwasu salicylowego. Jednak, czy faktycznie chcemy zaserwować dziecku taką terapię, gdy odciski sprawiają mu ból? W takich przypadkach domowe leczenie może nie wystarczyć. Co więcej, od razu lepiej pomyśleć o wizycie u specjalisty. W leczeniu schorzeń stóp takich jak odciski, kurzajki, czy grzybica bezkonkurencyjny okazuje się podolog. To właśnie on nie dość, że ma doświadczenie, to i odpowiednie przygotowanie do tego, by dostosować leczenie do rodzaju odcisków. Dlatego w chwili, gdy zgłosimy się z maluchem do jego gabinetu, obejrzy dokładnie odciski, jak również zaleci taką terapię, która zapewni szybkie efekty i ulgę maluchowi. A właśnie o to w tym wszystkim chodzi. Niektórzy mogą też pomyśleć o wizycie w gabinecie kosmetycznym. Oczywiście nie ma nic w tym złego, w profesjonalnych punktach również mogą dobrze zająć się odciskami, ale pamiętajmy, że specjalistą od stóp jest właśnie podolog, więc to on zapewni nam jak najlepszą pomoc.

Odciski na stopach malucha – gdzie zgłosić się po pomoc?

Całe szczęście na terenie całego kraju działa wiele gabinetów podologicznych, co oznacza, że każdy maluch, ma szansę pozbyć się odcisków i cieszyć się zdrowymi stopami. Największymi szczęściami są osoby mieszkające w dużych miastach, jak np. mieszkańcy Warszawy, gdyż to właśnie tutaj działa najlepszy podolog dziecięcy warszawa. Ma duże doświadczenie, dobre podejście do dzieci i odpowiednio przygotowany gabinet. Dzięki temu możemy bez obaw oddać dziecko pod jego opiekę. Odpowiednio zajmie się stopami malucha, usunie z nich nie tylko odciski, ale również zadba o całe stopy (łącznie z paznokciami) – oczywiści je i nawilży, wykorzystując najwyższej jakości preparaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *