Wiosna oznacza dla Ciebie okres alergii? Nie musisz już chodzić do lekarza!

Chociaż wszyscy kochamy porę roku, w której temperatury wzrastają i zaczynają kwitnąć kwiaty, to dla alergików może być to prawdziwa zmora. Uciążliwy katar i łzawienie z oczu oznacza często konieczność korzystania z leków. Na szczęście dzisiaj nie trzeba już stać w kolejkach do lekarza po przedłużenie recepty na leki. E-recepta i lekarz online mogą nam w tym pomóc.

Kiedy występują alergie?

Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, na co jesteśmy uczuleni. Zazwyczaj objawy alergików zaczynają się już w marcu, kiedy pyli leszczyna. Potem przychodzi czas na olszę, brzozę, dąb, trawy…i tak aż do końca lata. Oczywiście istnieją też osoby, które na alergie cierpią cały rok – na przykład są uczulone na kocią sierść albo kurz.

Jak objawia się alergia?

Objawy alergii bardzo przypominają te, które kojarzymy z przeziębieniem. Katar, kaszel, łzawiące oczy, obniżone samopoczucie, gorączka, bóle głowy – niektórzy zauważają tylko kilka z tych objawów, a inni mają ich cały pakiet.

Czy alergie można leczyć?

Zazwyczaj leczenie skupia się na leczeniu objawów. Alergicy stosują leki, które zbijają gorączkę, zatrzymują kaszel i katar i kropelki, które pomagają ze łzawieniem oczu. Alergicy stosują też leki antyhistaminowe, które hamują objawy alergii.

Drugi rodzaj leczenia to immunoterapia. Ma ona na celu nie tylko zahamowanie objawów alergii, ale też wyleczenie samej alergii. Zazwyczaj takie leczenie polega na „odczulaniu” – podawaniu pewnego rodzaju szczepionki, w której znajduje się lekka dawka alergenu. Chociaż takie leczenie jest bardzo długotrwałe (może trwać nawet 3 lata), to może spowodować całkowity zanik objawów alergii.

E-recepta online – rozwiązanie dla alergików

Alergicy zazwyczaj ograniczają wychodzenie z domu do minimum w okresie wiosennym. Dlatego właśnie konsultacja online może być dla nich stworzona. W ten sposób mogą uzyskać receptę na potrzebne leki bez wychodzenia z domu. Do apteki możemy wysłać w końcu kogoś bliskiego. Jak działa takie rozwiązanie?

Na stronie Telemedyk wystarczy wybrać usługę konsultacja z online z e-receptą. Do formularza wystarczy załączyć dokumentację od lekarza, który przepisał nam leki na alergię. Lekarz po krótkiej konsultacji wystawia nam receptę. Recepta online oznacza, że zamiast papierowej recepty otrzymamy kod, który można wykorzystać w aptece.

Medyk online i recepta, którą nam wystawi, to bardzo wygodne rozwiązanie, które zminimalizuje potrzebę wychodzenia z domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *