Wszystko, co powinnaś wiedzieć o niacynamidzie w codziennej pielęgnacji

 

Słyszałaś o witaminie A (inaczej retinolu), witamina C jest Ci dobrze znane, ale być może nie wiesz zbyt wiele o witaminie B3.

 

Tak jak Ty korzystamy z dobrodziejstwa kwasu hialuronowego i salicylowego, jednak inny składnik szybko wylądował na naszym radarze. Mowa o witaminie B3.

Witamina B3, czyli niacynamid

Lepiej znana jako niacynamid, witamina B3 jest jednym z najsilniejszych środków przeciwzapalnych w pielęgnacji skóry. [Źródło: https://doktorfit.edu.pl/niacynamid/]

Naprawdę, to, co w nim niezwykłe, to zdolność do wielozadaniowości. W łagodny sposób poradzi sobie z imponującą liczbą dolegliwości skórnych.

Nasz organizm potrzebuje niacynamidu, aby zapewnić zdrowe funkcjonowanie układu pokarmowego, poprawę krążenia i prawidłowe funkcjonowanie mózgu.

Nasza skóra również czerpie korzyści z witaminy B3, ze względu na jej wielopłaszczyznowe właściwości wspomagające wszystkie rodzaje skóry, zarówno suche, jak i tłuste. W czym dokładnie może nam pomóc ta cudowna witamina?

Reguluje wydzielanie sebum

Wykazano, że niacynamid reguluje wydzielanie oleju, dzięki czemu jest bardzo przydatny w przypadku skóry tłustej i mieszanej.

Witamina B3 ma nawet działanie przeciwbakteryjne. Łagodzi stany zapalne i pomaga pozbywać się pryszczy.

Chociaż witamina B3 nie ma dokładnie takiego samego działania jak kuracje punktowe z dodatkiem kwasu salicylowego, warto wzbogacić codzienną pielęgnację o serum z niacynamidem, by wyregulować wydzielanie sebum i zapobiegać pojawianiu się nowych zmian skórnych.

Wzmacnia barierę ochronną skóry

Witamina B3 wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry, zapobiegając tym samym przed jej odwodnieniem i zabezpiecza ją przed negatywnym działaniem czynników środowiskowych.

Pomaga zatrzymać wodę w głębszych warstwach skóry i zapobiega przenikaniu do nich zanieczyszczeń z powietrza.

Ponadto, niacynamid, zwiększa produkcję ceramidów. To małe lipidy, które nawilżają naszą skórę.

Niweluje oznaki starzenia się

Niacynamid zwiększa energię komórkową, poprawia metabolizm komórek, mikrokrążenie i ochronę przeciwutleniającą – wszystko to pomaga spowolnić starzenie się skóry.

Jest również niezbędny do syntezy kolagenu, a kolagen jest podstawowym budulcem dla jędrnej, młodzieńczo wyglądającej skóry.

Usuwa przebarwienia

Witamina B3 jest jednym z najskuteczniejszych składników pielęgnacyjnych, które można wprowadzić do codziennej pielęgnacji.

Pomoże rozjaśnić skórę, a także zmniejszy produkcję melaniny, która powoduje powstawanie ciemnych plam. mówi.

Działa również przeciwzapalnie, więc może być stosowany w leczeniu wielu innych chorób skóry.

Jak stosować niacynamid?

Stosowanie witaminy B3 w rutynowej pielęgnacji skóry może przynieść korzyści dla każdego rodzaju skóry, niezależnie od wieku.

Najlepiej używać kosmetyki z jej dodatkiem dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Aby uzyskać najbardziej korzystne rezultaty, wybierz formuły (takie jak serum i środki nawilżające), które można pozostawić na skórze w celu maksymalnego wchłaniania.

Tak więc, jeśli pragniesz jędrnej, nawilżonej skóry, a także zmniejszenia wrażliwości, trądziku i widocznych porów, niacynamid jest dobrą odpowiedzią na Twoje problemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *