Leczenie wrastających paznokci

Leczenie wrastających paznokci

Gdy odczuwasz niesamowity ból na każdym kroku a do tego chodzenie nie jest już tak przyjemne jak kiedyś, winowajca może być wrastający paznokieć. Babcia powiedziała ci, że jedynym wyjściem z sytuacji jest usuniecie paznokcia…Nic bardziej mylnego. Na szczęście te czasy już minęły, a wrastające paznokcie leczy się bez interwencji chirurgicznej, za pomocą specjalnych klamer, w miłej atmosferze u specjalisty od stóp. https://podolog-warszawa.pro/wrastajace-paznokcie/

Na pewno warto wyleczyć wrastający paznokieć, ale również dowiedzieć się, dlaczego paznokcie wrastają, aby uniknąć tego problemu w przyszłości. Przyczyn wrastających paznokci jest co najmniej kilka. Wiele osób obcina paznokcie u stóp tak samo jak u rąk, a tymczasem paznokcie u stóp powinno się obcinać prosto, aby uniknąć ich wrastania. Poza tym, paznokci u stóp nie wolno nam zapuszczać, ponieważ ściśnięte w bucie będą tylko przeszkadzać oraz  wbijać się w otaczające tkanki. Kolejna sprawa, jeżeli pedicure przeprowadzamy w domu, należy zachować przy tym maksimum ostrożności, ponieważ skaleczenie wału paznokciowego może skutkować wrastaniem paznokcia. Wśród złych przyzwyczajeń, które są jednak mocno zakorzenione w kulturze zachodniej jest chodzenie w butach na wysokim obcasie ze zwężanymi noskami, buty takie mogą powodować deformacje palców, a co za tym idzie sprzyja też deformacjom paznokci. Czasem jednak przyczyna wrastania paznokci jest poważniejsza, chodzi tu o choroby takie jak cukrzyca, miażdżyca, czy też niedoczynność lub nadczynność tarczycy, dlatego w przypadku wątpliwości warto zrobić specjalistyczne badania.

Leczenie wrastających paznokci jest zróżnicowane.

Lekarz może zdecydować się na usunięcie paznokcia w części, czy też w całości. Często stosowane są też klamry na wrastające paznokcie, które wywierają na paznokieć nacisk, dzięki czemu może on powrócić do dawnego wyglądu.

Koszty leczenia wrastających paznokci są dość zróżnicowane, zależne jest to od wyboru metody leczenia. Zazwyczaj wahają się w granicach od 100 do 200 złotych za przeprowadzenie skutecznego zabiegu, czy też zastosowanie odpowiedniej terapii.

Nie próbujmy leczyć wrastających paznokci na własną rękę, ponieważ nie prowadzi to do niczego dobrego, zdecydowanie lepiej skonsultować się z podologiem. Specjalista dokładnie zbada stan paznokci u pacjenta, a następnie zdecyduje, który zabieg zastosować, aby efekty były dla każdej ze stron zadowalające.

Innym rozwiązaniem jest zastosowanie tzw. plastikowych rurek. Przecina się je wzdłuż, a następnie nakłada na krawędzie paznokcia. Umieszczane są na dłuższy czas i nie wymagają częstej wymiany. Celem noszenia rurek jest stworzenie miejsca w wale paznokciowym na wzrost paznokcia. Są one swoistą ochroną brzegów płytki, która jest dość często wykruszona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *