USG ciąży – czym jest i gdzie zrobimy?

Oczekiwanie na narodziny dziecka to dla wielu małżeństw najpiękniejszy czas. Jednak jest to czas, kiedy kobiety w szczególny sposób powinny o siebie dbać, jak również o dziecko, które nosi pod sercem. Dlatego zaleca się regularne robienie badań, czy stawianie się na wizyty u lekarza prowadzącego ciążę. Jednym z zalecanych badań jest oczywiście https://ginekolog-warszawa.pro/usg-3d/. Czym dokładnie jest USG ciąży? Gdzie możemy zrobić tego typu badanie? Sprawdzamy!

USG ciąży – co to za badanie?

USG ciąży zaliczane jest do diagnostyki prenatalnej. Najczęściej specjaliści wykorzystują tradycyjne USG, by określić stan płodu. Jednak warto wiedzieć, że żyjemy w bardzo nowczesnym świecie, gdzie technologia się rozwinęła i zapewnia o wiele lepsze rozwiązania. Wśród nich jest USG 3D, czyli nic innego jak innowacyjna technologia, która daje rzeczywisty obraz dziecka. Technologia 3D jest o wiele dokładniejsza, daje możliwość określenia wielkość płodu, wieku ciąży oraz przybliżonej daty samego porodu. Jednak to nie wszystko, ponieważ to właśnie USG 3D zapewnia możliwość wykrycia wszelkiego typu wad rozwoju czy genetycznych. Aby jednak sprawdzić, czy u maluszka występują jakieś wady, trzeba trochę poczekać, bo wady płodu widać dopiero po 20 tygodniu ciąży.

USG ciąży – gdzie zrobimy badanie?

Wychodzić można z założenia, że kobiety ubezpieczone i odprowadzające składki mają zapewnione wykonywanie wszystkich badań w ramach NFZ. Niestety tak słodko tylko jest w teorii, bo w praktyce okazuje się, że wiele ciężarnych ma problem z wykonaniem badań, w tym również USG ciąży. O ile tradycyjne USG zrobią nam bez trudności, tak już USG 3D oferowane jest tylko w nielicznych placówkach. Czy to oznacza, że musimy rezygnować z tak ważnego badania? Oczywiście, że nie! Warto pamiętać, że do swojej dyspozycji mamy też prywatne placówki. Tutaj USG 3D to standard, podobnie jak zresztą wsparcie ze strony profesjonalnego i wyszkolonego personelu medycznego. Dlatego to właśnie tutaj warto zgłosić się, gdy wystąpią problemy w wykonaniu tak ważnego badania.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *